Chutný recept na přípravu rukolový pesta

rukolove pesto

Rukola je zdravý druh salátové zeleniny, ale víte jak si ji připravit, co se z ní dá udělat??? Rukola se dá použít ve formě salátu, polévky ale víte si z ní připravit i chutné pesto a těstovinový salát! Není to jen bezvýznamná plevel, z této zeleniny rukoly si umíte připravit mnohé chutné a zdravá jídla. Pojďme se společně podívat na to, jak se dá rukola připravit. Chutné a křupavé rukolové pesto a těstovinový salát s rukolovým pestem.

Nepodceňte tuto extra zdravou zeleninu – vše o rukole

Recept rukolové pesto

Toto rukolové pesto je kombinace dobrých tuků, vlákniny a ještě dalších potřebných látek pro dobré trávení, srdečně-cévní systém a navíc i dobré imunity. Jednoduchá příprava a mnohostranné využití.

rukolove pesto s orechy

Potřebujete: 300 g rukoly, 120 g vlašské ořechy (můžete použít i jiný druh), 50 ml panenský olivový olej, 3 lžíce citronové šťávy (nebo limetkové), 100 g tvrdého sýru (čedar nebo parmezán), 1 lžičku mořská sůl a špetka mletého pepře.

Pro přípravu tohoto pesta je nejjednodušší použít mixér. V hmoždíři se Vám může toto pesto připravovat těžší. Takže připravte mixér a jdeme na to. Omytou a osušenou roketu vložte do mixéru, přidejte vlašské ořechy (klidně i mletý), citronovou šťávu, olivový olej, sůl, pepř a tvrdý sýr. Vše rozmixujte do hladké krémové hmoty. Tato směs je výsledné rukolové pesto, které můžete použít jako pomazánku na pečivo, omáčku na maso, těstoviny, na místo tatarské omáčky do zeleninového salátu nebo jako dip ke čerstvé zelenině.

Recept těstoviny s rukolovým pestem

Potřebujete: 300 g uvařených těstovin, 5 PL rukolový pesta, 2 PL piniové oříšky nebo arašídy (nesolené, nepražené), špetka mletého pepře

testoviny s rukolovym pestom

Uvařené těstoviny si vložte do misky. Použít můžete celozrnné ale i bílé těstoviny, podle toho co kupujete. Přidejte rukolové pesto, ořechy, pepř a dobře promíchejte. Pokud máte můžete si přidat i pár cherry rajčat překrojených na půlku. Salátu dodáte trochu červené barvy 🙂

Pokud již máte zvládnuté rukolové pesto, zkuste vyzkoušet i pesto z medvědího česneku

Share Button