3 extra makové recepty, zkuste je!

domácí jahodový jogurt smoothies s mákem

Pokud nejíte mák protože se drží mezi zubama, tak teď možná změníte názor… Mak není vůbec “nudný”, je zdravý a chutný. Připravili jsme pro Vás tyto 3 lahodné recepty, se kterými zabodujete u každého… Naleznete zde chutný makový cheesecake, makové smoothies s jahodami a raw makové kuličky.

Recept na makové smoothies s jahodami

Toto makové smoothies je zdravé a jeho sladká chuť je zdravou náhražkou sladkostí. Udělejte si toto makové smoothies na snídani, večeři nebo na svačinu.

Potřebujete: 1 banán, 1 plátek červeného melounu, 3 deci mléka (rostlinné nebo živočišné), 0,5 lžičky medu, 2 PL máku a 5 ks čerstvých jahod.

Do mixéru přidejte banán, meloun, umyté jahody, mléko, med (nemusí být) a mák. Vše dobře rozmixujte a pokud máte jahody bokem, dějte čerstvé jahody jako dekoraci na pohár. Toto mákové smoothies je chutnejší vychlazené.

Úžasný recept na bezlepkové makové raw kuličky

Tyto bezlepkové raw makové kuličky jistě ocení nejen celiatici. Zdravější dezert bez použití mouky. Vyzkoušejte tento vynikající recept…

čokoládové paleo guličky s orechmi, ovsenými vločkami a chia semienkami

Potřebujete: 2 hrnky pomletého máku, 1 hrnek mletých mandlí (nepražené, nesolené), 80 g hořké čokolády, 4 lžíce medu, 2 lžíce mletých ovesných vloček, 3 PL kokosu, 0,5 hrníčku rozinek.

Sušené rozinky opláchnete v horké vodě a poté je vložte do studené vody po dobu 15 minut. Do misky vložte mletý mák, mleté ​​mandle, mleté ​​ovsené vločky, med, roztavenou čokoládu a rozinky. Přidejte několik lžiček horké vody a na chvíli rozmixujte nebo promíchejte, abychom získali všechny suroviny promíchané a dobrou konzistenci. Používejte horkou vodu k úpravě hustoty těsty. Z tohoto materiálu pak tvarujte kuličky, opatrně je posypte v kokosu a pak vložte do papírových košíčkú. Makové raw kuličky dejte do chladničky na několik hodin.

Recept na extra makový cheesecake s tvarohem

Tento úžasný makový koláč je skvělou volbou pro zdravší mlsání. Zkuste ho a sami uvidíte, že mák není vůbec “nudný”… Tento makový cheesecake udělejte do dortové formy 26 – 28 průměr.

ľahkký makový cheesecake na tanieri na ružovom obruse

Potřebujete: na korpus potřebujete: 400 g kakaových sušenek, 120 g másla, na nádivku potřebujete: 500 g odtučněného tvarohu, 200 g zakysaná smetana, 1 vanilkový pudink, 1 vanilkový cukr, 300 g pomletého máku a na vrch 200 g tučného tvarohu (krémového) a 1 ČL citrónové šťávy.

Nejprve si připravte sušenkový korpus. Rozdrtíme kakaové sušenky a smícháme s roztaveným máslem. Pak tuto smes roztlačte prstama na dno dortové formy a trochu také na okraje. Nyní udělejte makovou plnku je to snadné. 500 g odtučněnýho tvarohu smíchejte se zakysanou smetanou, vanilkovým cukrem, mákem a vanilkovým pudinkem (práškem). Důkladně promíchejte, aby se hmota dobře spojila a pudink se ztuhnul. Nyní smíchete tvaroh s citrónovou šťávou a nalejte do vrchol makového cheesecaku. Dejte ji do chladničky po dobu nejméně 5 hodin a můžete jíst.

Pokud máte rádi čokoládu, tak tady zjistíte, jestli a jak jíst čokoládu na snídani… Tohle jste asi nečekali, že…

Share Button