4 Fantastické avokádové smoothie - recepty | Zdravi.peknetelo.eu

4 Fantastické avokádové smoothie – recepty

avokadove smoothie

Smoothie nápoje jsou chutné a snadné plnohodnotné jídla, které si umíte připravit skoro z každého druhu ovoce či zeleniny. Slyšeli jste však o smoothie nápojích z avokáda ??? Avokádo není vhodné pouze pro přípravu pomazánky, víte si z ní jednoduše udělat chutné smoothie nápoje. Avokádo je samo o sobě zdravou potravinou…

Avokádo obsahuje vitaminy A, B, C, E, K, minerální látky, dobrý tuk, vlákninu a bílkoviny, které silně podporují nejen trávení ale také imunitu a kardiovaskulární systém. Tyto avokádové smoothie nápoje jsou vhodné během hubnutí, očistné kúry ale i během udržení Vaší hmotnosti. Avokádové smoothie můžete pít na snídani, svačinu nebo na večeři. Pokud se náhodou stane, že nebudete mít navařený oběd, tak si ho můžete na rychle připravit i na oběd.

avokadovo uhorkove smoothie

Avokádový – okurkové smoothie

Potřebujete: 2 ks dozrálé avokádo, 1 salátová okurka, 2 deci mléka, 100 g bílého jogurtu, 1 PL limetkové šťávy

Rozpůlené avokáda bez pecky vložte do mixéru, přidejte mléko, jogurt, očištěnou okurku pokrájenou na menší kousky a limetkovou šťávu. Rozmixujte do kašovité hladké hmoty. Tento nápoj můžete konzumovat jako kyselé mléko ke nějakému tmavému pečivu, nebo i samostatně jako smoothie nápoj.

 Avokádový – banánové smoothie

Potřebujete: 3 ks avokádo, 2 ks banány, 2 deci mléka (kravské nebo mandlové), 0,5 KL mletá skořice

Avokáda bez pecky vložte rozpůlené do mixéru, přidejte mléko, do něj nakrájené banány (1/3 banánu si nechte v kuse) na půlky a mletou skořici. Vše vymixujte do hladké hmoty. Rozlijte toto banánovo-avokádové smoothie do sklenic a na kraj sklenic přidejte banány nakrájené na kroužky, jako ozdobu – samozřejmě, že ji pak snězte 🙂

Avokádový – jahodové smoothie (bezlaktózy)

Potřebujete: 1 ks měkké avokádo, 10 ks jahody, 1 deci vody, 1 ks banán

Avokádo zbavené pecky vložte spolu s jahodami, banánem a vodou do smoothie mixéru a vymixujte na hladkou hmotu. Tento čerstvé zdravý mix můžete konzumovat jako plnohodnotné jídlo na snídaně, večeři, svačinu nebo jako hlavní jídlo během chřipky. Zasytí Vás a zároveň dodá potřebné živiny.

Avokádový – ananasové smoothie

Potřebujete: 2 ks avokádo, 150 g ananas, 2,5 deci mléka (polotučné), 1 lžička citronová šťáva

Měkké avokáda nařízněte příčné a vyberte pecky. Takto připravené a umyté avokáda vložte do mixéru, přidejte ananas, mléko a citrónovou šťávu. Vše důkladně rozmixujte. Tento smoothie avokádový nápoj můžete pít studený ale i pokojové teploty.

Nebojte se experimentovat s avokádem i ve formě pomazánky a másla

Share Button
4 Fantastické avokádové smoothie – recepty
4.2★- 6 hlasů
Verze stránky Klasická | Mobilní