Smoothie z kiwi ovoce – lahoda!

kiwi smoothie

Chuť zdraví a léta Vás osvěží a pohladí… Nechte se unést chutí exotiky, která se ve zdravém kiwi nachází. Připravte si výživné a zároveň lehké smoothie nápoje z kiwi. Vysoký obsah účinných látek v těchto nápojích Vás naplní zdravím ale zároveň nižší kalorická hodnota pomůže is případným chutnutím.

Recept jahodové kiwi smoothie

Toto smoothie si umíte přizpůsobit podle vlastní chuti, základní recept je následující. Toto kiwi smoothie si můžete dopřát na snídani, svačinu nebo na večeři.

jahody

Potřebujete: 3 deci polotučné mléko, 2 ks kiwi, 6 ks jahody, polovinu banánu, 0,5 KL mleté skořice

Očištěné a omyté kiwi vložte do mixéru spolu s mlékem, skořicí, umytými jahodami a oloupaným banánem. Celou hmotu dokonale rozmixujte na hladkou hmotu a můžete pít.

Recept jogurtové kiwi smoothie

Tento kiwi smoothie nápoj je hustší konzistence, je trochu výživnější a proto se hodí po cvičení, po větší fyzické aktivitě nebo na místo snídaně či večeře.

kivi kiwi

Potřebujete: 2,5 deci bílého jogurtu (nebo kefír), 4 ks kiwi, 1 PL vlašské ořechy

Očištěné a omyté kiwi vložte do jogurtu, přidejte ořechy a vymixujte na hladkou hmotu.

Recept na kiwi, které Vás zasytí

Toto kiwi je vhodné jako zdravější večeře nebo snídaně. Obsahuje dostatek vlákniny, tuků a vitamínů. Tento nápoj vás zasytí a dodá živiny. Tento kiwi nápoje je bez laktózy.

smoothie kivi banan orechy

Potřebujete: 3 deci vody, 1 ks banán, 4 ks kiwi, 1 PL mleté lískové ořechy (nebo vlašské) a 1 PL mleté otruby.

Oloupaný banán pokrájejte na menší části a vložte do mixéru. Pak si očistěte kiwi a umyté kiwi přidejte do mixéru. Přisypte ořechy, otruby a vodu a důkladně vymixujte na hladkou “kaši”, pokud by se Vám smoothie nápoj zdál velmi hustý, přidejte více vody.

Recept zelené kiwi smoothie

Tento bezlaktózovou smoothie nápoj je vhodný během letních horkých dnů, během fáze hubnutí nebo během očistné kúry. Neobsahuje laktózu ani lepek, takže je vhodný pro celiaky a také lidí s intolerancí laktózy.

okurka

Potřebujete: 1 ks salátová okurka, 6 ks kiwi, 1 lžičku limetkové šťávy, 1 – 2 deci vody na rozředění

Očištěnou okurku a kiwi vložte do mixéru, přidejte šťávu z limetky a rozmixujte na hmotu. Když smoothie domixujete, tak podle hustoty smoothie můžete přilít vodu a vymixujeme, dokud nebude hustota smoothie přesně dle Vaší chuti.

Chutný a zdravý kiwi smoothie. Nezapomeňte na sílu samotného kiwi

Share Button