3 výborné recepty na okurkové smoothies nápoje!

uhorkové smoothies

Salátová okurka je snadná a zdravá zelenina, která se hodí především do salátů, ale pozor!… Salátovou okurku můžete použít i na zdravé a lehké smoothies nápoje, které Vám podpoří zdraví, krásu a celkovou pohodu! Nechte se zlákat některým z těchto tří receptů na okurkové smoothies nápoje. Fádnější chuť okurky osvěžíte jablkem, banánem, celerem, rajčaty nebo hruškou. Ulahoďte si s okurkovými smoothies pitím… Všechny tyto recepty jsou bez laktózy (bez mléčných produktů) ale klidně si do nich můžete přidat kravské nebo rostlinné mléko.

Recept okurkové smoothie s celerem a jablkem

Toto lehké okurkové smoothie můžete pít na svačinu, svačina nebo na lehkou večeři během hubnutí nebo během detoxikační kúry. Toto okurkové smoothie obsahuje vitamíny, vlákninu, minerály a antioxidanty, které dobře pročistí Vaše tělo a také trávení.

Potřebujete: půl salátové okurky, 2 jablka a 50 g celeru (bulva, ne řapíkatý), voda, 1 lžičku limetkové šťávy.

Očištěnou salátovou okurku si pokrájejte na menší části a vložte do mixéru. Očištěné jablka zbvate slupky a jádřince, nakrájejte na menší části a hoďte také do mixéru. Celer zbavte také slupky a nakrájejte na menší kousky, dejte do mixéru. Přidejte vodu, limetkovou šťávu a dobře rozmixujte.

Recept okurkové smoothie s hruškou

Toto zelené okurkové smoothies je chutnou a osvěžující formou na svačinu nebo svačina. Tento nápoj je vhodný i během detoxikačních kúr, díky obsahu účinných látek ze zázvoru, špenátu a ostatních “věcí”.

smoothie - spenat, uhorka citron, jablko petrzlen, mata

Potřebujete: půl salátové okurky, 1 ks hrušku, 10 listů špenátu, 1 cm kořene zázvoru, 1 lžička citronové šťávy.

Očištěnou salátovou okurku si nakrájejte na menší kousky a vložte do mixéru. Očištěnou, nazrálou (měkkou) hrušku nakrájejte na menší části. Omyté listy salátu také vložte do mixéru, přidejte zázvor, citronovou šťávu, zalijte to vodou a vymixujte.

Recept okurkové smoothie s banánem a rajčaty

Toto smoothies je kombinací sladké chuti a osvěžení. Vhodné během hubnutí a také detoxikační kúry.

uhorkove smoothie s bananom

Potřebujete: salátovou okurku, 1 ks větší rajče, 1 banán, voda, 0,5 KL mleté skořice.

Očištěnou salátovou okurku si nakrájejte do mixéru a přidejte omytou rajče (pokrájenou). Očištěný banán vložte také do mixéru, přidejte mletou skořici, zalijte vodou a vymixujte na hladkou hmotu. Toto okurkové smoothies můžete pít i na svačinu nebo na svačinu.

Salátová okurka je lehkou zeleninou, která má i mnohé pozitivní účinky na náš organismus, jaké???

Share Button