3 špenátové smoothies, z tohoto nebudete jako Pepek námořník…

spenátové smoothie s banánem a mlíkom - v pozadí špenátové listy

Po špenátových smoothies sice nebudete jako Pepek námořník, ale Vaše zdraví se zaručeně poděkuje. Nelekněte se nevábné zelené barvy, chuť je o něčem úplně jiném! V této zelené barvě je kromě vitamínů, minerálů, vlákniny, betakarotenu i chlorofyl (zelené barvivo). Pochutnejte si na těchto smoothies nápojích ze špenátu a zlepšíte i svou kondici.

Všechny tyto recepty na smoothies nápoje jsou z listů baby špenátu. Ostatní druhy ovoce si můžete přizpůsobit podle své chuti a dostupných druhů.

Špenátovo-avokádové smoothies

Výživná kombinace zdravých tuků, sacharidů a vitamínů, co víc třeba? Toto smoothies si můžete dát k snídani nebo lehkou večeři.

spenátovo avokádové smoothies v pohári se slamkou

Potřebujete: špenát, polovina avokáda, polovina manga a voda.

Omyté špenátové listy vložte do mixéru, přidejte dozrálé, očištěné a nakrájené avokádo, mango a zalijte to vodou (2 – 3 deci). Rozmixujte na hladkou kaši a můžete pít. Do tohoto smoothies nápoje si víte přidat kostky ledu nebo citrónovou šťávu.

Špenátovo-jahodové smoothies

Tento lahodný a zdravě sladký nápoj je ideální možností desátý nebo když na Vás přijdou chutě na sladké.

špenátovo jahodové smoothie v pohári a miska s jahod

Potřebujete: špenát, 15 jahod, 1 jablko, 5 ks malin, voda a pár lístků maty peprné.

Omyté špenátové listy dejte do mixéru, přidejte očištěné a jádřince zbavené jablko, jahody, maliny pro chuť a lístky maty peprné. Vše vymixujte do hladké hmoty a vypijte. Do tohoto smoothies si můžete přidat i kostky ledu.

Špenátovo-ananasové

Toto špenátovo-ananasové smoothies Vám dodá nejen živiny ale také chuť exotiky.

ananásovo špenátové smoothie

Potřebujete: špenát, kroužek čerstvého ananasu, 1 PL strouhaného kokosu, voda.

Omyté špenátové listy dejte do mixéru, přidejte i čerstvý, na menší kousky nakrájený ananas (cca 1 – 2 cm tlusté kolečko), strouhaný kokos a zalijte to vodou. Rozmixujte na hladkou hmotu a je to hotové. I do tohoto smoothies si můžete přidat kostky ledu.

Zelené smoothies máte “zvládnuté”, ale co tak vyzkoušet krvavě červené a zdravé Řepné smoothies nápoje??? Recepty jsou tu!

Share Button