Včelí produkty – rozdělení, vlivy a…

Jaké produkty ze včelstva nejčastěji využíváme, jaké mají pozitivní vlivy na naše zdraví a jaké látky obsahují dané produkty? Poznejte včelí produkty, které díky včelám a celkovému včelstvu můžeme využívat, pro lepší zdraví a i krásu…

O včelstvu

Včely jsou společenství, které spolu žije a cítí. Jsou jako jeden celek, jedna rodina, která má sociální cítění. Každá včela v úlu má svou nenahraditelnou úlohu, postavení a význam. Proto včely cizího jedince, který se přiblíží k jejich úlu, hned rozpoznají a zabijí. Včely jsou dokonalou synchronicita, co se týká, stavby, života, opylování květů, zabezpečení všeho potřebného pro výrobu medu, výživy jedinců a vychovávání potomků. Včely si zaslouží náš obdiv…

Nejznámější produkty včel

Tyto produkty včel určitě znáte všichni a možná jste už nějaké i vyzkoušeli, pokud ne, tak byste měli…

 1. Med
 2. Propolis
 3. Pyl
 4. Mateří kašička

vceli vosk, plast, med, pyl, propolis - vyrobky vcelarstvi

Pozitivní vlivy včelích produktů na zdraví

To, že jsou včelí produkty zdravé víme, ale při jakých problémech Vám vědí skutečně pomoci? Podívejte se na to blíže…

 • Podporují hojení ran
 • Udržuje pokožku pevnou
 • Zvyšuje vitalitu
 • Pomáhá proti bolesti hlavy, nevolnosti
 • Podporuje imunitní systém
 • Dodávají energii (vitalitu), zlepšuje náladu
 • Zlepšuje kvalitu spánku, koncentraci
 • Pomáhají proti nervozitě

Med

Med je sladký a lepkavý produkt včel. Vzniká spojením pylu, nektaru a vody. Tento produkt je zdraví prospěšný, má mnohé pozitivní účinky na lidský organismus.

med pampeliškový

Co obsahuje med?

Voda, bílkoviny, sacharidy, vláknina, hořčík, fosfor, draslík, mangan, zinek, železo, sodík, selen, vápník, vitamin B, C a kyselinu pantotenovou.

Propolis

Propolis je to tvrdá látka (jako pryskyřice), kterou včely získávají z pupenů stromů nebo květin. Slouží jim k utěsnění spár v úlu. Tento tmel drží úl uzavřený a bezpečný před zimou, deštěm a prouděním vzduchu.

tinktura propolis

Co obsahuje propolis?

Bílkoviny, tuk, sacharidy, 22 aminokyselin, vitamin A, B, C, E, vápník, hořčík, železo, zinek, fosfor, mangan, selen, měď, kobalt, antioxidanty.

Včelí pyl

Včelí pyl je to produkt z kvetoucích rostlin. Vzniká spojením pylu, nektaru z rostlin a včelích výměšků do jedné hmoty. Tuto hmotu uskladňují v úlu do plástů kde pak pyl kvasí a dozrává. Včelí pyl je základní potravinou pro nové včelstvo.

Co obsahuje pyl?

Bílkoviny, sacharidy, tuk, vápník, draslík, hořčík, železo, měď, mangan, křemík, síra, fosfor, chlór, Vitamíny A, B, C, D, E a K, antioxidanty, kyselina linolová a aminokyseliny.

granule vceliho pylu a med

Mateří kašička

Mateří kašička je to sekret ze včely (dělnice), kterým krmí mladé larvy. Je to produkt s vysokou výživovou hodnotou. V lidském těle urychluje hojení ran, podporuje funkci mozku, zlepšuje plodnost (problémy při početí) a zpomaluje projevy stárnutí.

Co obsahuje mateří kašička?

Bílkoviny, sacharidy, tuk, draslík, měď, vápník, železo, zinek, mangan, kobalt, kyselinu pantotenovou, vitamíny B, C, E, H, aminokyselniny a antioxidanty.

Poznejte i léčivý pampeliškový med. Klikněte sem a dočtete se co tento med obsahuje, jaké má nejsilnější účinky a je tu i recept, jak udělat domácí pampeliškový med.

Share Button