Masky a rady na problémové vlasy…

olivový olej na zdravé vlasy, pokožku a nechty - hezká žena s kudrnatými vlasy

Pokud Vás trápí mastné, suché nebo lámavé vlasy, tak jsou tu pro Vás připraveny tyto 3 masky a rady, jak se dá poradit s “neposednými” vlasy… Tyto “přírodní” a běžně dostupné potraviny Vám mohou snadno pomoci se suchými, nezdravými nebo mastnými vlasy. Podívejte se do kuchyně a připravte si některý z těchto receptů na Vaše vlasy.

Kokosovo-olivovo-citronovou kúru na vlasy – recept

Tato výživná maska ​​napraví suché nebo lámající se vlasy, pomozte jim touto kúrou. Tuto kúru si dělejte při silně poškozených vlasech jeden krát týdně. Brzy by mělo být po problému.

Potřebujete: 2 lžíce kokosového oleje, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžíce citronové šťávy, mixér.

kokosove kousky s kokosovym sirupem

Do mixéru vložte kokosový, olivový olej, citrónovou šťávu a dobře to rozmixujte na hladkou kaši. Tuto hmotu si nanášejte na suchou pokožku vlasů a když máte suché vlasy, tak na celou délku vlasů. Tuto kúru nechte působit 20 – 35 minut a poté vlasy umyjte a nechte přirozeně vyschnout. Vlasy nesušte fénem.

Všechny informace o kokosovém a olivovém oleji naleznete zde, klikněte sem a dočtete se vše podstatné o těchto prospěšných olejích olivový a kokosový olej.

Vajíčková kúra na vlasy

Tato vajíčková kúra slouží k vypadávající a suché vlasy. Dodejte jim výživu a Vaše vlasy “ožijí”!

ricínový olej ve flašce a semená ricínu

Potřebujete: 3 žloutky, 2 lžičky ricinového oleje, 2 PL tvarohu (kvůli hustotě hmoty).

Žloutky, ricinový olej a tvaroh vymíchejte do hladké hmoty. Tuto hmotu si pak aplikujte na pokožku vlasů, podobně jako když si barvíte vlasy. Zabalte pak hlavu do ručníku a nechte působit 1 – 10 hodin. Klidně s touto maskou můžete i spát, ale dobře to zajistěte, aby se hmota nedostala na ložní prádlo. Potom vlasy umyjte a nechte přirozeně vyschnout.

Vše o ricinovém oleji je tu, co obsahuje, jaké má dopady na zdraví, použití a… klikněte sem.

Jablečný ocet nejen pro hubenější postavu – recept na vlasy

Díky jablečného octa si nejen zlepšíte svoji postavu (při hubnutí), ale vylepšíte si i kvalitu Vašich vlasů. Díky této kúře si osvěžíte své vlasy a dodáte jim lesk, který ještě nezažili! Zářivé a krásné vlasy mohou být Vaše.

jablkova stava jablkovy dzus

Potřebujete: 5 PL jablečného octa, 0,5 litru vody.

Tyto suroviny si upravte podle délky vlasů, pokud jsou krátké, tak stačí poloviční dávka. Příprava je velmi jednoduchá. Smíchejte jablečný ocet s vodou a po umytí vlasů je opláchněte touto tekutinou.

Všechny informace o jablečném octu naleznete zde, jaké látky obsahuje, jaký má skutečný vliv na organismus, jak používat jablečný ocet a je zde také recept na domácí jablečný ocet klikněte sem.

Rady co dělat, aby byly vlasy zdravé

Tyto rady není vůbec těžké dát do praxe a efekt na vlasy bude lepší, vlasy si zaslouží Vaši péči…

Při pořizování masky na vlasy používejte suroviny pokojové teploty – tak jako při vaření či pečení je nejlepší používat letní suroviny, tedy pokojové teploty, tak i při pořizování masky na vlasy je to nejlepší, suroviny se lépe spojí.

Vlasy myjte vlažnou vodou – při mytí vlasů nebo oplachování po kúře je vhodné vlasy vždy důkladné umýt letní (vlažnou) vodou. Studená ale i naopak horká vody ničí kvalitu vlasů.

mladá žena si drží vlasy - má ich rozštěpené a nezdravé

Nepoužívat fén ani žehličku – nejlépe uděláte, pokud fén nebo žehličku na vlasy nebudete vůbec používat. Fén a také žehlička vysušují vlas a nemají blahodárný vliv na kvalitu vlasů. Dlouhodobým používáním těchto pomůcek si můžete poškodit vlas. Fén a žehličku používejte pouze ve výjimečných případech, maximálně 1 krát do měsíce, kdy se vyskytne nějaká příležitost.

Vlasy češte až suché – určitě jste si všimli, že když jste si česali vlasy mokré, tak Vám vypadlo mnohem více, než když jste si vlasy česali suché. Nechte vlasy přirozeně vyschnout a až poté je rozčesávejte. Případně na mokré vlasy použijte nějaký sprej, který je pomůže lépe rozčesat, když se Vám nechce čekat.

Pokud Vás trápí mastné, suché nebo řídké vlasy, tak klikněte sem – najdete zde recepty

Share Button