90 denní dieta – Výhody a nevýhody

Pokud chceme zhubnout, musíme pro to i něco udělat. Existují mnohé způsoby jak zhubnout, ale asi nejpopulárnější je dodržování diety. Pokud ale chceme zhubnout bez jojo efektu, musíme hubnout dlouhodoběji, ne nárazově za pár dní a pak se vrátit tam kde jsme skončili. 90 denní dieta je právě ta , která slibuje dlouhodobější hubnutí bez jojo efektu . Je to ale skutečně pravda ?

90 denní dieta se jako už podle názvu drží 90 dní . Skládá se ze čtyř dnů které mezi sebou střídáme . Každý den se soustřeďuje na přijímání různých potravin , které odbourávají nadbytečný tuk v těle a dodávají potřebné vitamíny , které pomáhají s hubnutím.


První den se nazývá Bílkovinný . Během prvního dne se snažíme přijímat bílkoviny které jsou základem svalové hmoty a tak zrychlovat metabolismus . Přijímáme libové maso jako například drůbeží . Bílkovinný den je základem 90denní diety .

Druhý den je Škrobový , během kterého přijímáme rýži , brambory a luštěniny . Připravená jídla kombinujeme s čerstvou nebo dušenou zeleninou .

Třetí den máme za úkol přijímat Sacharidy . To znamená že si můžeme dopřát těstoviny , pizzu , slané pečivo , a dokonce máme povoleno nějakou tu sladkost .

Posledním čtvrtým dnem přijímáme Vitamíny . Během tohoto dne musíme přijímat ovoce v podobě kompotů , polévek , nebo zapečených jídel.

Bližší informace a program hubnutí pomocí 90 denní diety najdete na hubnuti.peknetelo.eu/90-denni-dieta.html

Výhody 90 denní diety

Během těchto čtyř dnů je slíbený úbytek 7 až 15 kilo . Samozřejmě záleží na tom jak dodržíte jídelníček na hubnutí .
Zní to dobře . V podstatě můžeme konzumovat skoro všechny potraviny s tím , že si dáme pozor abychom je přijímali v správné dny a aby byly obsaženy v jídelníčku .

Nevýhody 90 denní diety

Potraviny musíme rozdělit do skupin a dodržovat striktně jídelníček . Pokud nebudeme dodržovat plán hubnutí , může se stát že hubnutí se stane neúčinné a dostaví se jojo efekt a mi ztloustneme zpět to co jsme zhubli a dokonce ještě ztloustneme .

Tato dieta trvá až 90 dní , ne každý je odhodlán vydržet tak dlouhou dobu hubnutí. Také dáváme zabrat i našemu metabolismu, díky tomu, že nemáme smíšenou a vyváženou stravu. Mohou se také vyskytnout žaludeční potíže, bolesti hlavy , nespavost .

Kompletní přehled 90 denní diety najdete na hubnuti.peknetelo.eu/90-denni-dieta.html

Share Button