Znáte dřín obecný??? Co obsahuje a jaké jsou jeho účinky... | Zdravi.peknetelo.eu

Znáte dřín obecný??? Co obsahuje a jaké jsou jeho účinky…

drin obycajny

Co je dřín obecný, co obsahuje a jak mi může pomoci??? Tento léčivý keř je podobný šipkám a vůbec nezaostává za jeho pozitivními účinky. Díky tomuto keře budete mít nastartované trávení, imunitu a dokonce i odvodnění Vašeho těla. Zlepšete svůj zdravotní stav díky těmto léčivým “bobulky”…

O dřeni obyčejném

Dřín obecný (lat. Cornus Mas) – čeleď drieňovitá

Dřín obecný nebo jinak nazývaná dřínky je vyšší keř, který dorůstá do výšky od 2,5 do 6 metrů výšky. Tento keř je teplomilnější a pochází z Asie. Má rád teplejší podnebí, sušší místa a u nás se vyskytuje na jihu země. Z dřínu obyčejného se nejčastěji sbírá a používají jeho plody (červené / žluté), listy a dokonce i kůra dřínu. Skoro celá rostlina má pozitivní účinky na tělo. Dřín kvete žlutým květem, někdy od března až dubna a plody dozrávají až na konci letních prázdnin (od srpna). Ze semen plodů se zvykne vyrábět (pražit) i něco jako káva, její náhrada.

A mužské pokolení dobře ví, že z dřínu nebo dřínky se zvykne vyrábět i alkohol drienkovica. Plody dřínu jsou něco podobného jako šipky, kyselejší chuť, používají se dozrálé buď pro přímou konzumaci nebo se z nich dělají zavařeniny, pečou se nebo jinak zpracovávají tepelně, aby více změkly. Dřín obecný je léčivý keř, ze kterého víte zužitkovat několik jeho částí.

Co obsahuje dřín – účinné látky

Účinné látky v dřeni obyčejném dělají tyto plody léčivé a zdraví prospěšné. Vyvážený poměr minerálů a vitamínů je záruka zdraví.

Sacharidy, vlákninu, bílkoviny, vitamíny C, B, minerální látky, třísloviny, éterické oleje, pryskyřici.

Dřín obecný účinky na zdraví

Dřín obecný má řadu pozitivních účinků na organismus a proto byste ho alespoň výjimečně mohli konzumovat.

  • Podporuje imunitní systém, chrání buňky před volnými radikály
  • Antiseptické účinky, pročišťuje organismus od škodlivin
  • Podporuje trávení, pravidelnou stolici, pročišťuje trávicí trakt
  • Odstraňuje průjem, plynatost a bolest břicha
  • Močopudné účinky, odvodňuje, pročišťuje močové cesty, ledviny a játra
  • Uklidňuje nervový systém, odstraňuje migrény

Dřín obecný a hubnutí

Dřín obecný je stejně jako většina ovoce či zeleniny vhodný při hubnutí. Se svými pozitivními účinky na trávení, odvodnění a detoxikaci organismu jej klidně můžete konzumovat při hubnutí, buď jako čerstvé dozrálé ovoce přidáním do nějakého mléčného produktu, nebo jiného jídla, nebo si dřín můžete upéct v troubě a pak konzumovat. Vhodné je během hubnutí pít Drieňová čaj, pokud se vyskytne nějaký zdravotní problém (viz níže).

Klikněte pro zvětšení

Info drin

Použití dřít obyčejného

Recept dřínový čaj

Tento čaj je vhodný při průjmu, plynatosti nebo bolestech břicha. Pije se 1 – 2 krát za den, ráno a večer před jídlem po 2 – 2,5 deci.

Potřebujete: 2 PL sušených a mletých plodů dřínu, 2,5 deci vody, 1 lžičku medu

Rozdrcené plody dřínu vložte do hrnku a zalijte vroucí vodou, nechte je louhovat 12 – 17 minut. Pak čaj sceďte a do teplého čaje přidejte 1 lžičku medu. Bez medu bude čaj hořce kyselí.

Pokud jste nesehnali dřín obecný, tak si určitě pořiďte šipky.

Share Button
Znáte dřín obecný??? Co obsahuje a jaké jsou jeho účinky…
Ohodnoťte
Verze stránky Klasická | Mobilní