Guarana – povzbuďte tělo a mysl přírodou!

guarana guaranovy prasek

Potřebujete dodat energii a káva už nezabírá? Jste často unavený a malátný? Guarana je přírodní forma silného životabudiče. Probuďte své tělo, díky guaraně. Únava, malátnost a špatné soustředění souvisí i se zaneseným organismem, který potřebujete pročistit… Zkuste zapojit do svého jídelníčku kromě guarany i lehčí jídla v kombinaci s dostatkem zeleniny, ovoce a co chvíli na sobě budete znát celkové zlepšení soustředění a dostatku energie na práci a běžné činnosti…

O guaraně

Paulinie nápojová (Paulinia Cupana) – čeleď mydlovníkovitá

Paulinie nápojová je keř, na kterém roste zmiňovaná guarana. Guarana je plodem této tropické rostliny z něhož se získávají semena, díky nimž má guarana tak silné stimulační účinky. Paulinie nebo Guarana pochází z jižní Ameriky, kde roste v čistém pralese ai právě proto je tak pozitivní na lidský organismus. Toto čisté prostředí jí náramně vyhovuje ai díky němu, je tak silnou a účinnou rostlinou. Guarana má silné stimulační účinky, protizánětlivé, antidepresivní a podporuje tělo ale i mysl… Vyberte si guaranu ve formě, která Vám bude nejvíce vyhovovat ao chvíli se budete lépe cítit.

Co obsahuje guarana – účinné látky

Silná koncentrace účinných látek v guaraně je úžasná a v krátké době účinná! Zlepšete své zdraví díky této “pomůcce”, kterou můžete užívat v různých formách (viz níže).

Bílkoviny, sacharidy, vláknina, tuk, voda, železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, sodík, zinek, selen, měď, mangan, omega 3, Omega6 kyseliny, vitaminy A, B, C, E, K, betakaroten, kyselina listová a kyselina pantotenová.

Nutriční hodnota – guarany (100g)

KJ– 2 347,8  Kcal– 559  Bílkoviny– 18 g  Sacharidy– 25 g

Vláknina– 11 g  Tuk –  42 g Voda – 3 g

Guarana obsahuje minerály – 100 g

Železo 5,1 mg Zinek 2 mg
Vápník 105 mg Selen 10,5 ug
Hořčík 129 mg Měď 1 mg
Fosfor 505 mg Mangan 1,2 mg
Draslík 1 100 mg Omega 3 kyseliny 255 mg
Sodík 400 mg Omega 6 kyseliny 13 550 mg

Guarana obsahuje vitamíny – 100 g

Vitamin A 259 IU Vitamin C 2,8 mg
Vitamin B1 1 mg Vitamin E 2,3 mg
Vitamin B2 0,3 mg Vitamin K 15,3 ug
Vitamin B3 1,7 mg Kyselina listová 53 ug
Vitamin B6 1,5 mg Kyselina pantotenová 0,8 mg
Betakaroten 170 ug

Guarana účinky na zdraví

guaranový nápoj

Guarana má silně pozitivní účinky na celý organismus. Určitě se ji vyplatí užívat…

  • Silná podpora imunitního systému, chrání buňky a tělo před radikály
  • Antiseptické, antibiotické a detoxikační účinky
  • Močopudné účinky odvodňují nadbytečnou vodu a pročišťují močové cesty
  • Podporuje trávení, urychluje metabolismus, zlepšuje stolici
  • Podporuje spalování podkožního a vnitřního tuku
  • Zvyšuje pozornost a ostražitost, podporuje funkci mozku a paměti
  • Přírodní antidepresivum, povzbuzuje mysl a tělo
  • Uklidňuje nervový systém, eliminuje bolesti
  • Postupně uvolňuje energii do těla, normalizuje hladinu cukru

Guarana účinky na hubnutí

Guarana je jako doplňková výživa při hubnutí povolena. Dodá energii, pročistí tělo ale pozor, opět na prvním místě zůstává kvalitní a lehká strava, protože jinak hubnutí nenastane. Základ je pravidelná a kvalitní strava, dostatečný pitný režim, doplněk hubnutí a až potom nastane výsledný a požadovaný efekt hubnutí. Guaranu užívejte přesně podle příbalového letáku, který máte na daném produktu.

Guarana ve formě

Guaranu si umíte zajistit ve formě: tablet, čaje, šumivých tablet, žvýkačky, tyčinky, nápoje, v práškové formě nebo v tekuté formě.

guaranove seminka

Prášková forma guarany

Guaranové prášek funguje jako doplněk stravování a jeho výhoda je v tom, že si ho můžete přidat do libovolného jídla nebo pití. Guaranové prášek si kupujte nejlépe v BIO kvalitě. Přidat si ho můžete například do čaje, džusu, smoothie nápoje, zeleninové nebo ovocné šťávy, do jogurtu, tvarohu, mléka, koktejlu, kaše nebo jej použít v doporučeném množství na místo kakaa například na mléčné jídlo. Guaranové prášek užívejte 1 – 2 krát denně po 1/3 čajové lžičky nebo 1 mokka lžičky přidáním do nápoje nebo jídla. Toto množství však nepřekračujte, abyste se “nepředávkovali” podobně, jako když vypijete hodně kávy (předávkování kofeinem). Doporučené množství guaranové prášku v jedné dávce, tedy 1/3 lžičky je silná přibližně jako jedna silná káva nebo dvě slabší kávy.

Tabletová forma guarany je podobná jako prášková forma akorát v tabletové formě a užívání dodržujte, také přesně podle doporučeného dávkování na krabici.

Kliknite pro zvěčšení

Info guarana

Všechny co potřebujete vědět o kávě, druhy, co obsahuje a jak se daný druh připravují…

Share Button