2 chutné recepty na smoothies z hurmikaki

hurmikaki smoothies

Koupili jste si hurmikaki a nevíte co s ním? Ovocný salát je ta nejjednodušší možnost, toto zdravé exotické ovoce můžete použít i do chutných smoothies nápojů, jak na to??? Nabijte se během zimy vitamíny a účinnými látkami a tak byste mohli zvládnout zimu i bez chřipky. Vitamíny, minerály, vláknina a výborná chuť je zde právě s smoothies nápojích z hurmikaki.

Recept smoothie z hurmikaki a pomerančem

Tento smoothies nápoj můžete pít na svačinu, svačina nebo na lehkou večeři po 2 – 3 deci. Smoothie s hurmikaki a pomerančem je nabité vitamínem C, takže jej můžete klidně pít i během chřipky nebo rýmy. Toto smoothies je bez laktózy.

Potřebujete: 2 dozrálé hurmikaki, 1 pomeranč, 2 ks mandarinky, 1/3 salátové okurky, 1 list salátu, voda.

Dozrálé hurmikaki omyjte a nakrájejte na menší kousky, vložte do mixéru. Očištěný pomeranč a mandarinky také omyjte a rozdělte na měsíčky. Očištěnou okurku nakrájejte na menší kousky a přidejte do mixéru spolu s listem salátu a zalijte to vodou. Vymixujte na hladkou hmotu. Takovou pamlsek jste ještě neměli!

humikaki dzus smoothies v sklenici

Recept smoothie z hurmikaki a ananasem

Tento smoothie nápoj je exotickou bombou plnou úžasné chuti a zdravých látek. Smoothie z hurmikaki a ananasem se hodí jako svačina, svačina, snídaně nebo lehká večeře. Toto smoothies je bez laktózy.

Potřebujete: 2 ks hurmikaki, 1 ks banán, 1 kolečko ananasu, 2,5 deci mandlové mléko (nebo kokosové).

Omyté hurmikaki pokrájejte na menší části a vložte do mixéru. Stejně očištěný banán rozdělte na menší části, přidejte do mixéru. Vyzrálý ananas očistěte (1 kolečko tlusté cca 2 centimetry) a pokrájejte na menší kousky, vložte do mixéru. Zalijte to mandlovým nebo kokosovým mlékem a vymixujte.

Extra zdravé exotické ovoce je právě hurmikaki, co o něm víte???

Share Button