4 super zelené smoothies – recepty

zelene smoothies

Na první pohled tyto smoothies nemusí vypadat lákavě, ale jejich chuť je lahodná! Nenechte se zmást prvním pohledem a raději některé z nich vyzkoušejte a sami uvidíte, které Vám zachutná nejvíce. Zelené smoothies nápoje jsou velmi zdravou a lehkou možností osvěžení například i během horkých letních dnů. Vitamíny, vláknina a minerální látky jsou zárukou zdraví!

Recept zelené brokolicové smoothie s jahodami

Toto zelené brokolicové smoothie můžete pít na snídani nebo večeři jako plnohodnotné lehké jídlo po 2,5 – 3 deci. Chcete-li toto smoothie konzumovat na svačinu nebo svačina, tak si ho dejte 1,5 – 2 deci hotového nápoje na jedno jídlo.

Potřebujete: 1 růžička brokolice, 10 listů špenátu, 15 ks čerstvých jahod, 4 deci vody.

Růžičku brokolice natrhejte na menší kousky, omyjte a dovařte ve vodě přibližně 5 minut. Měkkou brokolici pak vložte do smoothie mixéru, přidejte omyté listy špenátu a jahody, zalijte to vodou a rozmixujte na hladkou hmotu. Takto vymixované zelené brokolicové smoothie rozlijte do sklenic a pokud máte ještě jahody, tak rozpůlené je můžete dát na okraj sklenice jako ozdobu.

zelené smoothie

Recept zelené okurkově-jablečné smoothie

Toto zelené smoothie je nabité detoxikačními látkami, které Vás zaručeně pročistí a zbaví všech škodlivin. Toto zelené smoothie má také málo kalorií a je vhodné během hubnutí jako vhodné jídlo na svačinu nebo svačina po 2 deci hotového nápoje.

Potřebujete: 5 listů špenátu, polovinu salátové okurky, 1 ks citron, 2 ks jablka, 5 lístků máty peprné a 1 větvičku petrželky, 3 deci vody.

Okurku očistěte, omyjte na nakrájejte na menší kousky, vložte do mixéru. Umyjte i listy špenátu, petrželku a mátové lístky, přidejte je také do mixéru. Jablko oloupejte, odstraňte střed se semínky, nakrájejte na menší kousky a vložte do mixéru. Citron prepoľte a šťávu z něho vytlačte do mixéru. Nalijte do mixéru i vodu a vymixujte na hladkou hmotu. Toto hotové zelené smoothie můžete podávat is kostkami ledu.

smoothie - spenat, uhorka citron, jablko petrzlen, mata

Recept zelené smoothie z avokáda a okurky

Toto smoothie má málo kalorií a zároveň Vás dokáže zasytit a pročistit trávení.

Potřebujete: 1 salátová okurka, 1 avokádo, 2 PL chia semínek, 1 PL limetkové šťávy, 4 deci vody.

Salátovou okurku očistěte, omyjte a nakrájenou na menší kousky vložte do mixéru. Dozrálé měkké avokádo očistěte od slupky, překrojte a vyberte pecku. Očištěné avokádo bez pecky vložte do mixéru. Do mixéru dejte chia semínka, vodu, šťávu z limetky a celé smoothie rozmixujte.

smoothie s chia, avokadom a uhorkou

Recept zelené kiwi smoothie

Toto zelené smoothie je plné vitaminu C, je vhodné během hubnutí, během očistné kúry nebo slouží i ke lepšímu odvodnění díky vyšší dávce vitaminu C. Toto smoothie můžete mít na snídani, večeři nebo jako dopolední či odpolední svačinku.

Potřebujete: 5 ks kiwi, polovinu okurky, 3 deci vody, 1 ks citron, 1 ks limetky.

kivi smoothies

Kiwi očistěte od slupky, omyjte a hoďte do smoothie mixéru. Okurku také zbavte slupky, nakrájejte na menší kusy a přidejte do mixéru. Zalijte to vodou a přidejte i šťávu z citronu a limetky. Vše dobře rozmixujte a máte hotové zelené mírně kyselé ale zdravé smoothie z okurky a kiwi ovoce.

Další zdravé a chutné zelené smoothie najdete zde – smoothie z kiwismoothie z avokáda

 

Share Button