Stévie sladká a její formy produktů – koncentrát, tablety a prášková forma.

Stevia sladidlo tablety

Máte rádi sladkou chuť, ale nechcete “rozházet” svůj glykemický index? Pokud se Vám to zdá nemožné, tak se nemusíte obávat. Jsou zde produkty ze stévie cukrové, které mají nulovou kalorickou hodnotu, ale i nulové množství sacharidů. Jaké látky obsahují tyto produkty, mají vůbec nějaké vlivy na zdraví a jaké jsou tyto steviových produkty???

O stévii produktech

Stévie sladká nebo cukrová (lat. Stevia rebaudiana) – čeleď astrovitých

Stévie sladká nebo sladká je rostlina, která dorůstá do výšky nejčastěji 35 – 55 centimetrů. Stévie sladká pochází z jižní Ameriky (Paraguay), ale dnes je největším dodavatelem právě Japonsko. Japonsko však exportuje tu nejkvalitnější stevie. Stévie sladká můžete používat jako zdravější sladidlo jako čerstvou rostlinu, kterou doma pěstujete a potom sušíte její lístky, ale víte si také zakoupit produkty z ní (viz níže).

stevia listy

Jaké látky obsahují produkty ze stévie?

Kde jste naposledy viděli takové množství vitamínů, sacharidů a nulovou kalorickou hodnotu???

Glykosid, oligosacharidy, bílkoviny, éterické oleje, vlákninu, chlorofyl, minerály, vitamíny A, B1, B2, B3, C, D, E, K a P.

Vlivy produktů stévie na zdraví

Není to jen o sladké chuti a o tom, že jsou tyto produkty bez kalorií, je v tom mnohem více. Přesvědčte se sami…

Stevia sladidlo tablety

  • Podporuje imunitní systém
  • Udržuje normální hladinu cukru v krvi
  • Nezpůsobuje kolísání glykemického indexu
  • Podporuje trávení a metabolismus
  • Podporuje vitalitu a pozornost
  • Pozitivní vliv na nervový systém
  • Eliminuje stres a zlepšuje náladu

Zajímavost

Z půl kilogramu stévie cukrové lze získat tolik sladidla, jako je množství 100 – 150 kilogramů cukru.

Produkty ze stévie cukrové/sladké

stevia tablety

Kromě zelené rostliny stévie, si můžete zakoupit i některý z těchto produktů ze stévie cukrové, který bude pro Vás ideálním řešením???

Koncentrát ze stévie – tento produkt stévie cukrové je vlastně stévie sladká v tekuté formě. Je to vlastně sladidlo v tekuté formě, které však má nulovou kalorickou hodnotu a také hodnotu tuků či sacharidů.

Tablety ze stévie – tento produkt má také nulové hodnoty a je to šikovný produkt, protože si ho můžete vzít kamkoliv, je chytrý a vždy po ruce v malé lahvičce.

Prášková forma – sypaná stévie je také ideálním řešením náhrady klasického cukru. Tento produkt by měl mít také nulovou hodnotu kalorií a sacharidů. Prášková forma stévie se prodává jako sypaný prášek nebo v malých baleních, které si umíte vzít všude.

Kliknutím zvětšíte

info obrazek stevie produkty

Klikněte sem a dozvíte se kompletní a podrobněji účinky na zdraví stévie cukrové, jaké látky obsahuje tato rostlina a najdete zde i porovnání stévie a umělých sladidel, stojí za to přečíst si to!

Share Button