Ach ty vrásky! Co dělat a jak se jim vyhnout?

Vrásky dnes trápí mladší a i starší ročníky, ale netřeba hned “utíkat” ke plastickému chirurgovi a podstupovat radikální procedury, které stojí nemálo peněz. vrásky můžete eliminovat i díky jednoduchým receptem z potravin, které máte běžně doma.

O pokožce

Naše kůže je největším orgánem na těle. Je ale také velmi zranitelná, denně na ni působí chlad, suchý nebo vlhký vzduch, sluneční záření, exhalace, případně cigaretový kouř a to vše nechává na naší pokožce stopy. Toto byly vnější podněty, ale nesmíme zapomenout i na vnitřní faktory, které ovlivňují kvalitu kůže. Jaký máte pitný režim? Jak a čím se stravujete? Máte dostatek spánku? Kouříte, pijete alkohol?… Takto bychom mohli pokračovat do zítra. Mít krásnou, zdravou a čistou pleť je snem každé a nyní si představíme jednoduché typy, jak se dá krásná a pevná pleť dosáhnout.

Starostlivost o plet

Recepty na suchou pleť jsou tady, klinete zde banánovo kokosová maska ​​a medový jogurt

  1. Jezte a používejte zdravé tuky (ořechy, ryby, lněný olej, kokosový olej, mandlový olej, rakytníkový olej)
  2. Pijte vodu
  3. Dostatečně pokožku hydratujte
  4. Pravidelně si aplikujte masky
  5. Spěte, relaxujte a nezlobte se…

proti vraskam

Recepty proti vráskám

Když se večer odlíčíte, tak na své rizikové partie, místa kde jsou vrásky (čelo, okolí očí, úst), natřete mandlový nebo kokosový olej a nechte ho vpít do pokožky. Dané místo již neotírejte, nechte jej tak. Během noci se pleť vyživí, bude pružnější a Hydratovanější. Tuk naše tělo a také pokožka potřebuje, dopřejte jim některý ze zdravých tuků, vrásky budou minimalizovány a vrásky v počátečním stavu zcela eliminovány.

Seznam zdravých tuků najdete zde – klikněte zde

Maska z granátového jablka

Tato maska z granátového jablka zaručeně oživí Vaši pleť!

Potřebujete: 1 granátové jablko, 1 lžičku medu, 1 ks vaječný žloutek, 1 lžíce zakysané smetany.

proso s bananom a granatovym jablkom

Očištěné a omyté granátové jablko vložte do misky, přidejte žloutek, med a smetanu a pořádně zamíchejte nebo pokud máte, rozmixujte ponorným mixérem. Tuto výživnou masku si aplikujte na obličej nechte ji účinkovat alespoň 15 minut a poté jemně smyjte teplou vodou. Tuto granátovou masku si můžete aplikovat jednou týdně. Tato maska ​​dodá živiny, vitamíny, kyseliny a zároveň pokožku hydratuje.

Avokádo je plné rostlinných tuků, které mají mnohé pozitiva na zdraví. Klikněte sem a dozvíte se co obsahuje, jaké má vlivy, nutriční hodnoty, jak jíst, uskladnit a vybrat avokádo a …

Share Button