Jsou zde 3 recepty na chia nanuky, mňam!

domáci chia nanuk s malinami

Chcete si zamlsat ale nevíte co se z chia semínek dá udělat? Osvěžte se těmito zdravými a lahodnými recepty! Tyto recepty můžete konzumovat i během hubnutí a i během udržování své váhy. Je to snadné a chutné mlsání ideální na léto!

O chia semínkách

Chia semínka jsou velmi zdravým doplňkem plným všeho co naše tělo potřebuje. Vysoká dávka vápníku, vitamínů B, C, fosforu, zinku, bílkovin a dobrého tuku… Chia semínka vědí velmi rychle zlepšit mnohé zdravotní komplikace. Užívání chia semínek by mělo být na pravidelné bázi, pokud Vám záleží na svém zdravý a svými zdravotními pozitivy Vás tento druh semínek oslovil

Všechny informace o chia semínkách naleznete zde – klikněte zde

Recepty chia nanuky

slovo chia slozene ze semen chia

Recept na chia nanuk s meruňkami a nektarinky

Potřebujete: 300 ml kokosové mléko, 40 g chia semínek, 2 ks meruňky, 2 ks nektarinky nebo broskve, formičky na nanuky a misku.

Do misky dejte kokosové mléko a chia semínka, nechte je “nabobtnat” 25 minut při pokojové teplotě. Pak si ve vyšším sklenici rozmixujete na kaši nektarinky a meruňky, před tím nezapomeňte vybrat pecky :). Do nabobtnalých chia semínek s kokosovým mlékem vložte tuto ovocnou kaši a jemně promíchejte. Hmotu rozdělte do nádobek na nanuky nebo do jogurtových kelímků. Vložte do mrazáku alespoň na 1,5 hodiny

Recept na chia jahodový nanuk

Potřebujete: 380 ml plnotučné mléko (kravské), 50 g chia semínek, 1 menší nebo půl banánu, 15 ks jahody a formičky na nanuky, nebo umyté jogurtové kelímky a paličky z nanuků, pokud máte rádi sladké tak 1 lžičku med nebo agáve.

jahodove srdce

Do mísy vložte mléko a chia semínka, (kdo chce sladké tak i med, ale není to třeba) nechte je odstát, aby se chia semínka “napili” alespoň 25 – 35 minut. V menší mističce nebo v talířku popučte vidličkou banány a jahody na kaši, aby se Vám snadněji přidali do nanuku. Když se Vám chia semínka napili mléka, tak je můžete smíchat s šťouchanými jahodami a banánem – tuto směs rozlijte do nádobek na nanuky nebo do jogurtových kelímků. Nanuky dejte do mrazáku alespoň na 2 hodiny

Recept na chia nanuk ořechově-čokoládový

Potřebujete: 450 ml kokosového nebo plnotučného kravského mléka, 50 g hořké čokolády (nad 60% kakaa), 60 g chia semínek, 5 PL mletých vlašských ořechů, 1 PL kokosového oleje, 1 lžíce medu, mixér, misku, menší hrnec.

veganský čokoládový pudink s chia semínkami

Chia semínka dejte nabobtnat do mléka alespoň na půl hodiny. Pak si v menším hrnci rozpusťte kokosový olej, čokoládu, ořechy a 1 PL medu (nad párou nebo na nejmenším plameni). Tuto hmotu přidejte do misky s chia semínky a mlékem a rozmixujte na jednolitou hmotu. Tuto směs rozlijte do nádobek na nanuky a dejte zamrazit.

Budete se za ušima zaližovat!

Share Button