Nevěřili byste co dokáže hlávkový salát…

hlavkovy salat

“Co jsem koza, abych jídla nějaký salát?” Hlávkový salát je chutnou, šťavnatou a užitečnou zeleninou vhodnou nejen pro “kozy”, nevěříte??? Není to jen zelenina “do počtu”, ale hlávkový salát má i skutečně pozitivní vliv na vaše tělo. Jezte pravidelne hlávkový salát a můžete mít i hezčí figuru!

O hlávkovém salátu

Tento druh salátu je skutečně úžasnou zeleninou, díky vysokému obsahu účinných látek a nízkému počtu kalorií. Hlávkový salát má účinné látky pro zlepšení zdraví a může zlepšit dokonce i Vaši postavu! 

Tato “hlávka” s pěknými světlo-zelenými listy může narůst do 25 cm velikosti “hlavy”. Je to šťavnatá zelenina, kterou můžete jíst za syrova ale i “vařená”. Je vhodná na pravidelnou konzumaci, klidně i každý den, aby se živiny dostávali pravidelně do organismu a zlepšily ve Vašem těle všechno co se dá zlepšit.

Co obsahuje hlávkový salát?

Vitamíny, vláknina, minerální látky jsou zárukou i pro lepší zdravý, trávení, hubnutí a přečištění organismu od zlého tuku nebo od škodlivých látek.

Vláknina, sacharidy, bílkoviny, tuk, železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, zinek, sodík, selen, mangan, omega 3, omega 6 kyseliny, vitaminy A, B, C, E, K, cholin, betakaroten, kyselina listová a kyselina pantotenová.

zeleninový salát

Nutriční hodnota hlávkový salát (100g)

KJ– 69,3  Kcal– 16,5  Bílkoviny– 1,45 g  Sacharidy– 2,9 g

Vláknina– 2,45 g  Tuk – 0,2 g  Voda – 71,5 g

sala.

Hlávkový salát obsahuje minerály – 100 g

Železo 2 mg Zinek 0,35 mg
Vápník 38 mg Sodík 10 mg
Hořčík 13 mg Selen 0,6 ug
Fosfor 34 mg Mangan 0,22 mg
Draslík 256 mg Omega 6 kyseliny 49 mg
Omega 3 kyseliny 120 mg    

Hlávkový salát obsahuje vitamíny – 100 g

Vitamin A 8 600 IU Vitamin E 0,2 mg
Vitamin B1 0,12 mg Vitamin K 113 ug
Vitamin B2 0,2 mg Cholin 12 mg
Vitamin B3 0,5 mg Kyselina listová 155 ug
Vitamin B6 0,15 mg Kyselina pantotenová 0,14 mg
Vitamin C 29 mg Betakaroten 5 200 ug

Vlivy hlávkového salátu

  • Podporuje imunitní systém
  • Přirozeně pročišťuje tělo
  • Podporuje tvorbu červených krvinek a kostní hmoty
  • Podporuje trávení, vyprazdňování, metabolismus
  • Může snížit cholesterol a vysoký krevní tlak
  • Pročišťuje a podporuje játra
  • Močopudné účinky, odvodňují nadbytečnou vodu z těla
  • Zlepšuje celkovou pohodu, odstraňuje stres

Hlávkový salát při hubnutí

Hlávkový salát je při hubnutí vhodnou potravinou klidně i na každý den. Hlávkový salát má nízký obsah kalorií a dát si ho můžete ke: snídani, obědu, odpolední svačiny nebo k večeři. Kde se Vám bude hodit, tam si ho dejte a množství neřešte, kolik Vám bude chutnat. Pokud ale nejste zvyklý na syrovou zeleninu, případně větší množství, tak si hlávkový salát dávejte ke jídlům postupně, aby Vám vysoký podíl vlákniny nezpůsobil nárazově břišní problémy…

Recept polévka z hlávkového salátu

Potřebujete: hlávkový salát, 1 cibule, 3 stroužky česneku, 1 konzerva loupaných rajčat, 1 lžíce olivového oleje, 1 lžičku mořská sůl, pepř, 1 lžička sladké papriky, 100 g tvrdého sýra.

Nejprve si očistěte česnek a cibuli, nakrájejte je na malé kostičky a cibuli nejdříve opečte na olivovém oleji do zlatova, ke konci mírně opečte i pokrájený česnek a sladkou papriku (jemně aby Vám nezhořkla). Pak to zalijte vodou cca 2 litry (podle velikosti hlávkového salátu), vlijte také celou konzervu loupaných rajčat, přidejte pepř, sůl a nechte vařit 20 minut na mírném plameni. Hotovou polévku si v talíři posypeme nastrouhaným tvrdým sýrem, krásně se v teplé polévce rozteče.

Klikněte pro zvětšení

info obrazek hlavkovy salat

Jezte hlávkový salát a můžete mít i hezčí figuru! Nebo vyzkoušejte i “klasiku” salátů a to je – čínské zelí.

Share Button