Pokud hledáte zdravější sladidlo, tak zkuste právě kokosový sirup! Vhodný nejen na dezerty…

kokosovy sirup a kokosove mleko

Kokosový olej určitě znáte a možná jej i používáte, ale vyzkoušeli jste již zdravější sladidlo kokosový sirup??? Je to “mírnější” a zdravější sladidlo, jako klasický cukr, zkuste ho. Jaké nutriční hodnoty má kokosový sirup, jaké účinky má a jak a kam jej použít???

O kokosovém sirupu

Kokos (lat. Cocos nucifera) – čeleď Arekovitá

Kokosový sirup je produktem z kokosové palmy, vždyť z čeho jiného 🙂 . Toto zdravější sladidlo je vlastně z nektaru kokosových květů, které se pak zahušťuje. Kokosový sirup má sladkou chuť (po karamelu), ale zároveň je i zdravějším sladidlem, protože nezpůsobuje takové kolísání hladiny cukru v krvi. Všechny kokosové produkty: strouhaný kokos, kokosový cukr, mouka nebo kokosový olej mají mnohé pozitiva, výbornou chuť a jsou i plné účinných látek.

kokosove kousky s kokosovym sirupemCo obsahuje kokosový sirup látky?

Kokosový sirup sice obsahuje většinu sacharidů, protože je to sladidlo, ale tyto sacharidy jdou do krve pomaleji a navíc obsahuje i minerální látky…

Sacharidy a minerální látky.

Nutriční hodnota – kokosový sirup (100ml)

KJ–  1 302  Kcal – 310  Sacharidy– 75 g

Vápník –  55 mg  Hořčík – 10 mg

kokosovy sirup v sklenenej flasi

Účinky kokosového sirupu na zdraví

I když je to sladidlo, tak určité zdravotní výhody má, aha jaké…

  • Uvolňuje se do krve postupně
  • Normalizuje hladinu cukru v krvi
  • Odstraňuje chutě na sladké
  • Pozitivní vliv na nervový systém

Pokud chcete vědět, jaké látky obsahuje kokosová mouka a kokosové mléko, které účinky na zdraví mají, jaké nutriční hodnoty mají a zda jsou při hubnutí povoleny, tak klikněte sem.

Použití kokosového sirupu

Kokosový sirup slouží jako zdravější sladidlo a můžete jej použít do ovocných salátů, smoothies nápojů, zmrzlinových dezertů, cereálií, jogurtu či tvarohu, na lívance nebo palačinky či do různých kaší, krémů nebo koláčů.

zmrzlina s ananasem, kokosem a orechy

Recept na exotický dezert s kokosovým sirupem

Pokud se Vám zachtělo něco sladké s nádechem exotiky, tak vyzkoušejte tento jednoduchý dezert, který máte hotový za chvíli. Pochutnáte si.

Potřebujete: (na 1 porci) 2 kopečky vanilkové zmrzliny, čerstvý nebo konzervovaný ananas (zdravější je čerstvý), pomleté ​​mandle, trochu nastrouhaného kokosu a kokosový sirup.

Příprava je velmi jednoduchá. Do zmrzlinových pohárů si nejdříve dejte zmrzlinu, pak na to pokrájený ananas na menší kousky, posypte to strouhaným kokosem, mandlemi a vrch jemně pokapejte kokosovým sirupem. S touto lahůdkou zabodujete!

UPOZORNĚNÍ

Kokosový sirup kupujte v nejvyšší kvalitě to znamená 100% nektar z kokosových květů.

Kliknete pro zvětšení

info obrazek kokosovy sirup

Pokud chcete poznat “tajemství” kokosového cukru nebo palmového cukru, tak klikněte sem a něco více se dozvíte.

Share Button