Mňamkové melounové smoothie

smoothie - melon

Červený meloun je tady a dnes si z něj uděláme osviežující smoothie nápoje s různými druhy ovoce. Meloun je lahodný, osvěžující a když se zkombinuje s jinými druhy ovoce dodáte tomu tu správnou chuť. Červený meloun (vodní) je skutečně vodový až 90% a právě proto je dobrý základ pro přípravu těchto zdravých nápojů. Červený meloun se dá pít i v těchto extra mňamkových formách.

Červený meloun je nabitý vodou, minerály a vitamíny a proto je vhodnou zeleninou (ano je to zelenina) na očistu organismu, při hubnutí ale i při udržení Vaší hmotnosti a zlepšení celkové pohody. Pojďme na melounové smoothie!

Recept melounové smoothie s jahodami

Potřebujete: 300 g červený meloun (dužina), 150 g čerstvé jahody, 1 deci vody, 1 PL limetkové šťávy.

Červený meloun si nakrájejte na menší kostky a vložte do mixéru. Přidejte i umyté jahody, vodu a limetkovou šťávu. Vše důkladně vymixujte na hladkou tekutinu a máte zaručeně jahodovo-melounové potěšení, které zpříjemní každý letní večer. Můžete si přidat i kostky ledu.

smoothie - melon

Recept krémové melounové smoothie s višněmi

Potřebujete: 350 g červeného melounu, 150 g višně, 100 g bílý jogurt

Meloun si nakrájejte na menší kousky a vložte do mixéru. Omyté višně zbavte pecky a přidejte ke melounu do mixéru. Zalijte to bílým jogurtem a rozmixujte. Toto krémové potěšení je vhodné jako zdravý dezert pro návštěvu nebo jen tak pamlsek během dne.

Recept melounové smoothie s banánem a malinami

Potřebujete: 300 g červeného melounu, 1 ks banán, 100 g maliny, 0,5 KL mleté skořice

Červený meloun pokrájejte na menší části a hoďte do mixéru. Přidejte banán zbaven slupky, umyté maliny a mletou skořici (ne skořicový cukr). Dobře smoothie rozmixujte a můžete popíjet. Tento smoothie nápoj jemně kyselkavý se hodí během hubnutí na svačinu (po 2 deci hotového nápoje), na večeři (v množství 3 deci) nebo kdykoli během dne mezi hlavními jídly, během udržení Vaší hmotnosti.

Inspirujte se například smoothie nápoji s chia semínky

Share Button