3 super smoothie recepty s chia semínky

smoothie chia mango

Chcete si dodat pořádnou dávku vitamínů a vlákniny??? Právě tyto zdravé smoothie nápoje jsou kombinací výborné chuti a pořádné dávky vitamínů, minerálů, dobrých tuků a vlákniny. Zlepšete svou imunitu, trávení, pročistěte přírodní cestou své tělo. Díky těmto nápojem se budete cítit lépe, zasytí vás a pohladíte i své chuťové pohárky…

Recept zelená bomba – avokádo, špenát, chia a okurka

Potřebujete: 1 dozrálé avokádo, půl salátové okurky, 1 PL chia semínek, 4 listy špenátu, 2,5 deci vody.

Dozrálé avokádo zbavte jemně slupky, rozpulte, odstraňte pecku a umyjte v teplé vodě. Pak ho nakrájejte na menší kousky a vložte do mixéru. Pol salátové okurky zbavte slupky, omyjte a na větší kousky nakrájejte do mixéru ke avokádu.

smoothie s chia, avokadom a uhorkou

Přidejte i chia semínka (nabobtnalé nebo syrové viz níže), vodu a umyté špenátové listy. Vše dobře rozmixujte na hustší hmotu a můžete pít. Tento osvěžující smoothie nápoj můžete pít i s ledem, to se hodí během horkých letních dnů.

Jak nabobtnat chia semínka a všechny info o chia najdete zde

Recept exotická krása – mango, kokos, banán a chia

Potřebujete: 1 zralé mango, 1 banán, 1 PL chia semínek, 3 lžičky kokos (kokosová moučka), 2 deci polotučné mléko (nebo rostlinná náhrada – kokosová, mandlové nebo rýžové).

mango chia

Zralé měkčí mango jemně zbavte vrchní slupky a umyjte. Pokrájené na menší kostky vložte do mixéru, přidejte banán, chia, kokos, mléko a vymixujte na hladké smoothie. Použít můžete kravské mléko, ale pokud vám nevyhovuje laktóza, tak použijte některé z rostlinných náhrad bez laktózy.

Recept lahůdkové smoothie – čokoláda chia a banán

Potřebujete: 1 banán, 30 g hořké čokolády (min. 72% kakaa), 2 PL chia semínek, 2,5 deci polotučné mléko (nebo mandlové).

cokolada, banan, chia

Oloupaný banán pokrájejte do mixéru na menší kousky, přidejte hořkou kvalitní čokoládu, nabobtnalé chia semínka a zalijte to mlékem. Vše spolu vymixujte na krémovou hmotu. Pokud máte rádi hustší smoothie nápoje, tak přidejte pouze 1 – 1,5 deci mléka. Čokoláda dodá tomuto zdravému smoothie nápoji tu správnou chuť.

Komu zachutnalo avokádo, tak si může mlsat na avokádových smoothie.

Share Button