Manuka med – zkusili jste ho již???

manuka med s vetvičkou a kvetom

Klasický včelí med je určitě “povinnou výbavou” skoro každého příbytku, ale slyšeli jste už o manuka medu??? O jaký med jde, co obsahuje, jaké účinky má na náš organismus a jaký je rozdíl mezi včelím medem a manuka medem???

O manuka medu

Manuka med je produktem z rostliny jménem Balmín metlatý, která roste převážně na Novém Zélandu v subtropickém pásmu. Tento med vyniká v mnoha silných účincích na náš organismus (viz níže). Manuka med je nabitý silnými účinnými látkami, které odstraní mnohé problémy zvenčí ale i zevnitř našeho těla. Manuka med je specifický hlavně v boji proti zánětům, bakteriím, virům a plísním. Účinná detoxikace organismu je zárukou dokonalého zdraví. Manuka med můžete používat i jako prevenci proti mnoha nemocem. Manuka med si kupujte výhradně neředěný, nepasterizovaný a ideální je, aby tam bylo zmíněno 100% manuka med, tak dosáhnete ten nejzdravější efekt na Vaše tělo.

Co obsahuje manuka med – účinné látky

Silné látky v manuka medu dělají z něj opravdového bojovníka proti mnoha nemocem!

Antioxidanty, vitaminy skupiny B, železo, měď, zinek, metylglyoxal (látka urychlující regeneraci).

Manuka med – účinky na zdraví

Manuka med je výbornou “zdravotní pomůckou” během nemoci ale i jako účinná prevence.

  • Silná podpora imunity, ochrana a regenerace buněk
  • Silné antiseptické a antirakovinové účinky
  • Odstraňuje bolesti v krku a záněty
  • Odkyseluje organismus, upravuje pH vnitřního prostředí
  • Odstraňuje pálení žáhy a žaludeční problémy
  • Podporuje trávení a pravidelnou stolici
  • Podporuje tvorbu červených ale i bílých krvinek
  • Podporuje hojení kožních poranění (otevřené rány, popáleniny, píchnutí hmyzem…)

manuka med s lyžičkou

Rozdíl mezi manukového a klasickým medem

Manukového med má složitější “proces výroby”, protože rostlina z níž se manukového med získává (Balmín metlatý) má krátkou dobu kvetení a právě v tomto krátkém období se musí včely dostat k těmto rostlinám. Balmín mtlatý se především na Novém Zélandu cíleně pěstuje na výrobu tohoto extra zdravého medu. Manukového med je přísně laboratorní testován, aby se na trh dostal pouze ten nejzdravější a nejkvalitnější. Při manuka medu máte vždy na etiketě označen poměr účinných látek, faktor kvality, čím vyšší, tím lépe a na etiketě najdete dokonce i informace jakým způsobem byl med zpracován. Na klasickém včelím medu nemáte častokrát ani uvedeno odkud med pochází. Proto i klasický včelí med kupujte od ověřených včelařů.

Použití manuka medu

Vnitřní použití manuka medu – Manuka med se používá jako klasický včelí med do potravin nebo pití. Nezapomínejte, že med (klasický včelí i manuka) třeba přidávat pouze do tekutin a jídla které má pokojovou teplotu, protože jinak můžete zničit a znehodnotit účinné látky v něm. Manuka med můžete klidně konzumovat po 1 lžičku denně.

Venkovní použití manuka medu – manuka med si můžete aplikovat i na pokožku, otevřené rány, místa postižená nějakou kožní chorobou, na pleť, vlasy, nehty a vůbec tam kde ho budete potřebovat. Vyhněte se však okolí očí a samotnému oku.

Nezapomínejte však, že i klasický včelí med má své mnohé pozitiva…

Share Button