Jak být zdravá, štíhlá a krásná? Je zde 6 tipů.

krásne, mladé dievča

Každá z nás poté touží, ale jak se to dá? Zdá se Vám to nemožné? Je zde 6 tipů co jíst a co dělat, abyste si tento sen zdraví, krásy a dobré figury co nejrychleji splnily! Ať se líbí, pojďme postupně na to…

K tomu aby jste byla krásná, zdravá a štíhlá není potřeba vyhradit si 5 hodin denně zkrášlováním se nebo “makat v posilce”… Být krásná, zdravá a štíhlá je při nalezení si chvíle času a systému života jednoduché. Všichni jsme krásné bytosti, ale pomoci našemu tělu kvalitním stravováním, dobrým pitným režimem a nějakým pohybem je na místě…

Káva a zelený čaj

Káva (kofein) má v té správné formě povzbuzující účinky na naše tělo. Když pijete kvalitní espresso (bez cukru a mléka) 1 – 2 krát denně, tak si snižujete riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, povzbuzujete mysl a tělo a pocit únavy by Vás neměl dostihnout. Buďte svěží díky kvalitnímu espressu. Toto se samozřejmě netýká rozpustné kávy, která kolem skutečné kávy ani nechodila… Zelený čaj má silnou kombinaci antioxidantů, takže dobře Vaše tělo pročistí od škodlivých látek, má mírně omlazující účinky a tedy kvalitní zelený čaj Vás může nejen pročistit, ale i omladit!

kava

Voda (s citronem nebo bez)

Naše tělo je z drtivé většiny právě z vody a proto se ne nadarmo všude píše o pitném režimu… Správným pitným režimem se nemyslí vypít denně 2 litry slazeného nápoje nebo 1 sklenici vody. Správný pitný režim znamená, že vypijete denně 4 deci na 10 kilogramů Vaší váhy. To by Vašemu tělu mělo stačit. Pokud máte více fyzické aktivity nebo se více potíte během dne, tak tento příjem tekutiny můžete navýšit o 1 – 2 sklenice. Snažte se denně pít průběžně po troše (ne nárazově) a pijte pouze 17 – 18 hodin, protože v této době se čistí naše ledviny a není vhodné je zatěžovat. Pokud Vám nechutná čistá voda, tak si do ní přidejte pár kapek citrónové šťávy.

Dve pohare citronove stavy a cerstve citrony

Pro více informací o citrónové vodě klikněte sem.

Olivový olej a rybí tuk

Pokud si i Vy spojujete tuky s velkým množstvím kalorií, kterému se chcete vyhnout, tak pozor! Ne všechny tuky jsou zdraví škodlivé a nepotřebné. Olivový olej (extra panenský) je jeden z nejlepších rostlinných tuků (dále i kokosový olej) a rybí tuk je opět, ale živočišný tuk a velmi kvalitní. Chcete-li mít lepší zdraví, pevné nehty, vlasy a pokožku, tak pravidelně konzumujte tyto tuky a mělo by být vše v pořádku (trávení, stolice, kardiovaskulární systém). Olivový olej můžete používat na přípravu jídel, ale i na venkovní použití na jemné vrásky, suché vlasy, nehty či pokožku. Rybí olej sice nechutná až tak dobře ale jeho nutriční hodnota je skvělá, ujištění zapojte tento zdravý tuk do svého stravování.

Info rybi olej

Rybí olej je skutečně nápomocný, klikněte sem a dozvíte se více.

Chodit, chodit, chodit

Pokud se i Vy všude vozíte autem, tak nastal čas oprášit vhodnou obuv a začít se procházet, klidně na začátek i kratší trasy (časem můžete délku prodlužovat). Chůze pěšky je našemu tělu nejpřirozenější pohyb a proto vždy, když vám to dovoluje situace a čas, tak choďte. Posílíte si i postavu, držení těla, spálíte co to kalorií a budete se cítit lépe.

Strava bohatá na bílkoviny

Když chcete mít rychlé trávení a figuru “jako lusk”, tak je třeba změnit i stravování, ať je bohaté na rostlinné ale i živočišné bílkoviny. Nezapomeňte, že denně byste měli přijmout 1 – 2 gramy bílkoviny na 1 kilogram tělesné hmotnosti. Samozřejmě, že když chcete získat pěknou postavu, tak je potřebný i cílený pohyb… Najděte si něco co Vás bude bavit a na co si najdete pravidelně čas.

potraviny s obsahom bielkovin - maso, losos, syr, mlieko, fazula, vajce

Věnovat se sobě samé…

Tento bod je jeden z nejdůležitějších, protože v dnešní uspěchané době se staráme o všechno, ale na sebe hodně krát zapomínáme a pak se divíme, proč vážíme 80 kilogramů, proč se nám dělají vrásky a proč se sama sobě nelíbím. Nemusíte si na sebe vyhrazují hodiny denně, ale naučte se poslouchat a věnovat svému vlastnímu tělu. Stačí když si jednou týdně napustíte vanu, uděláte manikúru, pedikúru, párkrát v týdnu si zacvičíte, budete si s radostí připravovat každé jídlo a budete se těšit na každý den, který máte před sebou.

žena relaxuje

Každý nový den nám přináší příležitost být lepším a dělat věci co nejlépe jak víme, s tímto přesvědčením se nám podaří nejen být krásná, zdravá, šťastná, ale bude se Vám dařit ve všem… Najděte v sobě tu sílu a milujte své tělo…

Klikněte sem a najdete zde 7 tipů, jak pečovat o svou pleť. Co ničí Vaši pokožku a co jí naopak pomáhá?

Share Button