Pročištění ledvin, jak na to???

pročištení ledvin

Ledviny jsou naším “filtrem”, který nás pročišťuje od všeho zlého… Ledviny jsou párový orgán, přes který se čistí naše krev ai ostatní tělesné tekutiny a když nejsou ledviny v dobrém stavu, tak ani zdraví nemůže být dobré… Kvalita stravy a pitného režimu mají největší vliv na zdraví tohoto důležitého orgánu. Máte kvalitní lehké stravování, dokonalý pitný režim??? Pokud jste odpověděli ano, tak Vaše ledviny by měli být v pořádku, ale asi většina z Vás odpověděla ne a to je přesně výzva k pročištění našich ledvin, bez kterých bychom nemohli být zdravý. Ochraňte v čas tento orgán a bude Vám “hej”…

Funkce ledvin

Naše ledviny se starají o velmi důležité role v našem těle. Nejen že pročišťují krev a jiné tekutiny v těle od toxinů a škodlivých látek, ale navíc zajišťují i ​​normální pH v organismu, regulují vodu v těle a účastní se i na tvorbě červených krvinek.

Nejčastější onemocnění ledvin

Ledvinové kameny – tato nemoc vzniká kvůli nedostatečné funkci ledvin, protože se nadbytečný vápník nedokáže z těla vyloučit a tak se ukládá na tomto orgánu. Tento problém lze vyřešit jedině zvýšením funkčnosti tohoto orgánu a pak se bude i vápník dostávat z těla ven.

Anémie – ano s ledvinami souvisí i tvorba červených krvinek a pokud jsou ledviny “zanesené”, tak nemohou pomáhat této funkci.

Snížená funkce ledvin se zvykne projevovat i bílými skvrnami na nehtech, vypadáváním vlasů, lupy, suchou pokožkou, migrénami, zavodnění (otokem v důsledku nadměrného zavodňování) nebo dokonce i vysokým krevním tlakem.

Čím pročistit ledviny?

Aby naše ledviny byly “čisté” a fungovaly na co nejvíce procent, tak je dobré je sem-tam podpořit některými z těchto tipů…

Voda – voda (čistá) by měla být základem každého dne a u každého, protože i my se skládáme z většiny pouze z vody. Pokud se řadíte k těm lidem, který tvrdí, že jim voda nechutná, tak zde může být problém a to nejen z ledvinami. Naučte se pít tuto tekutinu, kterou tak potřebujeme a Přes tělo a to i ledviny budou lépe pročištěné. Pokud Vám nechutná voda, tak si do ní přidávejte pár kapek citronové, limetkové, mandarinkové, pomerančové nebo jiné šťávy z čerstvého ovoce, v žádném případě ne kupovaný sirup! To si jen zvýšíte kalorický příjem a “pobláznený” glykemický index.

obličky

Mořské řasy – silná kombinace vitamínů (A, B, C, E, K), minerálů, chlorofylu, betakarotenu, luteinu, cholinu, biotinu a dalších látek zajišťují dokonalé a pevné zdraví celého těla. Díky mořským řasám si detoxikujete tělo od toxinů, zlepšíte funkci štítné žlázy, upravíte cholesterol, krevní tlak, eliminujete i množství těžkých kovů v těle, které zatěžují i ​​naše ledviny.

Goji bobule (kustovnice čínská) – vitaminy A, B, C, E, silné antioxidanty, minerály, aminokyseliny, betakaroten a ještě jiné účinné látky dělají z těchto bobulí silného pomocníka nejen pro zdravé a silné ledviny, ale i zdravý imunitní systém, trávení , vylučování, pokožku, dýchací cesty a vůbec skoro na zdravé celé tělo. Konzumujte sušené nebo čerstvé goji bobule a Vaše zdraví se brzy zlepší. Goji si můžete zakoupit iv tabletové či práškové formě, ale zde Vám množství účinných látek nezaručí…

Celá skořice – skořice má antiseptické a močopudné účinky a navíc dobře chutná. Dejte si vařit do menšího hrnce celou skořici s 3 deci vody a vařte to celé 17 – 20 minut. Pak tento “čaj” můžete osladit Stevieho cukrovou nebo 0,5 lžičky medu a vypijte. Tento odvar podpoří Vaše ledviny a pročistí jejich. Pokud nemáte celou skořici, tak si do čaje, kávy, smoothies nápojů, koktejlů, džusů (domácích) přidávejte 1 KL mleté ​​skořice. Ne skořicový cukr!

Přeslička rolní a kopřiva dvoudomá – kopřiva a přeslička rolní mají močopudné účinky přičemž i detoxikují organismus a zlepšují celkovou funkci močových cest a ledvin. Dejte si kopřivovou nebo Přesličkovou kúru a tento důležitý orgán by měl fungovat lépe. Přesličkový čaj si připravíte tak, že 2 lžičky usušené přesličky zalijete 2,5 deci vody do menšího hrnce a tuto “směs” budete vařit po sevření vody na mírném ohni 7 minut. Pak tento odvar nechte ještě 10 minut “louhovat” přesličku sceďte a teplé vypijte. Tento čaj pijte 1 – 2 krát denně.

Ledviny dostávají každý den pořádně zabrat kvůli kvalitě stravování a životnímu rytmu, tak proč jim nedopřát něco co je podpoří??? Pečujte o své ledviny…

Nezapomínejte také na Vaši játra, která je také důležitá. Jak pročistit játra???

Share Button