Recepty na meduňkový sirup a meduňkový limonádu – osvěžte se!

medunkovy sirup limonada

Meduňka je tu ale co s ní??? Je tu chutná a osvěžující možnost! Dopřejte si tuto léčivou bylinku v jiné formě než v čaji… Antioxidanty, vitamíny a kyseliny jsou zárukou zdraví. Díky meduňce se Vám zlepší například tyto problémy: trávení, dýchací cesty, kvalita spánku a pokožky a také bolesti hlavy… Tak proč si nepřipravit jednu z těchto lahodných možností??? Recepty na meduňkový sirup a meduňkový limonádu jsou zde…

Vše o této léčivé a chutné bylině najdete zde – meduňka lékařská

Recept na lahodný meduňkový sirup

Potřebujete: 40 ks meduňky stonků s listy (rostlina bez kořene), 500 g třtinový cukr, 3 ks limetka a 2 ks citron, 7 deci vody, 1 lžička mletá skořice, hrnec a sítko.

Meduňku promyjte v teplé vodě a nechte vyschnout. Pak ji nakrájejte na menší části (kostky) a dejte stranou. Do hrnce nalijte vodu přidejte cukr a nechte ho na mírném ohni rozpustit, když se krystalky cukru roztají přidejte skořici a vařte dále na mírném ohni, dokud se Vám nevytvoří hustší tekutina, jako sirup. Pak do této cukrové vody přidejte nakrájenou meduňku a nechte ji louhovat 1 hodinu. Na konci louhování přidejte šťávy z citronů a limetek. Na konec tento sirup přeceďte přes síto, zbavíte ho tak pevných částí meduňky, zůstane vám už jen lahodná tekutina – meduňkový sirup. Ten pak rozdělte do lahví a dobře uzavřete.

medunkova limonada

Recept na osvěžující meduňkový limonádu

Potřebujete: 1 litr vody, půl limetky, 1 hrnek meduňkový listů, mixér

Omyté meduňkové listy vložte do vody (0,5 litru) s limetkovou šťávou a pořádně rozmixujte. Tuto hustší hmotu sceďte od tuhých částí meduňky. Tekutina, která Vám vznikne je výsledná meduňková limonáda, přilijte ke ní zbývající půl litru vody a máte chutnou a zdravou limonádu.

A co tak zkusit zázvorovou limonádu nebo zázvorové pivo???

Share Button