3 rajčatové smoothies, které Vám ulahodí…

paradajkové smoothie

Tři recepty na rajčatové smoothies nápoje s ovocem ale i se zeleninou, které Vám lahodit… Dodejte svému tělu živiny, vitamíny a potřebné látky pro optimální zdraví. Chuť rajčat se v těchto receptech osvěží jahodami, malinami, kiwi, mrkví, celerem a dalšími chutnými a zdravými potravinami. Rajčata jsou zdravou zeleninou plnou účinných látek, tak proč je nejíst (nepít)???

Recept rajčatově ovocné smoothie

Toto rajčatové smoothie můžete pít na svačinu, svačina nebo na lehkou večeři. Je vhodné i během očistných kúr na detoxikaci organismu. Toto ovocně zeleninové smoothie Vám pohladí Vaše chuťové pohárky…

Potřebujete: 3 ks rajčata, 15 ks čerstvých nebo mražených jahod, 5-8 ks malin (podle velikosti), 2 ks kiwi a voda.

Umyté rajčata si nakrájejte na půlky a vložte do mixéru. Omyté jahody, maliny a očištěné kiwi přihoďte také do smoothie mixéru, zalijte to vodou a vymixujte na hladký nápoj. Během léta si do tohoto rajského smoothie můžete přidat i kostky ledu.

Můžete si zkusit připravit i zdravou domácí rajčatovou šťávu! Zdravá mňamka, která zachutná (skoro) každému.

Recept “na pizzu” rajčatové smoothie

Toto rajčatové smoothie možná na první pohled vypadá jako omáčka na pizzu a možná by i mohla být (zkuste pokud chcete), ale toto smoothie si můžete udělat, pokud máte chuť na něco “zdravější slané” a zároveň syté.

Potřebujete: 4 ks rajčata, 150 g bílý jogurt, 1 deci mléka nebo vody, 1 KL mořská sůl, 0,5 lžičky oregano, 0,5 lžičky bazalka (čerstvá nebo 1 KL sušená), 1 stroužek česneku, případně i pár kroužků pórku nebo jarní cibulku.

paradajkove smoothie v sklenenom pohári na stole s rukolou

Rajčata omyjte, nakrájejte na menší části a vložte do smoothie mixéru. Přidejte bílý jogurt, mléko, sůl, koření, česnek a můžete i pórek a dobře to rozmixujte.

Recept rajčatové smoothie s celerem

Tento lahodný smoothie nápoj se určitě vyplatí udělat na svačinu nebo během chřipky či očistné kúry. Kombinace zeleniny a ovoce dodá vitamíny a skvělou chuť!

Potřebujete: 4 ks rajčata, 1 plátek celeru hrubý 1 cm (bulvový celer), polovina mrkve, 2 ks menší jablka, 1 KL mletá skořice.

Omyté rajčata rozkrojte napůl a vložte do mixéru. Přidejte očištěný a pokrájený celer s mrkví, očištěné a umyté jablka, skořici a zalijte vodou. Vymixujte do hladké konzistence a rajčatové smoothie s celerem máte hotové, stačí rozlít a na zdraví!

Za vyzkoušení určitě stojí i recepty na zdravé a chutné cviklová smoothies nápoje.

Share Button