Kombucha je čajová houba, ale ne každá…

Pokud jste ještě o kombuše neslyšeli, tak je to určitě zajímavý “tvor”… Nenechte se odradit její zjevem, má v sobě více než si myslíte. Je to přínosný “vylepšovák”, ale pozor, odkud ji máte… Co obsahuje za látky a jaké pozitiva plynou z kombuchy?

O kombuše

Kombucha je houba (čajová houba), která je živá symbióza kvasinek a jiných mikroorganismům ve vlastním prostředí roztoku (živý roztok – čaj). V roztoku, tedy čaj, žije, roste a rozmnožuje se. Nejznámější pozitivní zdravotní účinek této čajové houby je “věčné mládí”. Je to však skutečně tak? Každý živý tvor této planety je osobitá individualita, které vždy pasuje něco jiného.

Takže pokud se i Vy rozhodnete konzumovat čajovou houbu kombucha, raději se nejprve poraďte se svým lékařem, abyste si náhodou nepřivodili opačné zdravotní účinky jak očekáváte. Jde o to, že čajová houba kombucha má pozitivní a účinné látky na organismus, ale hlavně záleží na její uskladnění a manipulaci s ní. Je to živý organismus, který potřebuje správné prostředí pro svůj život a vývoj, stejně jako člověk. Tak jako na internetu najdete kvalitní produkty doplňkové výživy, tak jistě můžete najít i produkty, které neobsahují nic z toho, co je prezentováno. Takže si dávejte pozor, odkud si hubu kombuchu seženete a raději se informujte o spolehlivém zdroji u někoho, kdo ji již používá a má s ní osobní zkušenosti

Co obsahuje kombucha?

Kombucha v sobě ukrývá mnoho pozitivních látek, není to jen neforemná hmota…

Flavonoidy, třísloviny, sacharidy, sodík, kyselina listová, kyselina mléčná, kyselina glukuronové, Vitamíny B1, B2, B3, B6 a B12.

Nutriční hodnota – kombucha (100g)

KJ – 50,4 Kcal – 12 Sacharidy – 2,9 g Sodík – 4,1 mg Kys. listová – 25 ug

Vitamin B1 – 0,2 mg Vitamin B2 – 0,15 mg Vitamin B3 – 1,1 mg

Vlivy kombuchy na zdraví

Kombucha navzdory svému nevábný zjevu disponuje mnohými pozitivy, které se vyplatí poznat… Možná pomůže i Vám.

  • Možná podpora imunitního systému
  • Podporuje trávení, obnovu střevní mikroflóry
  • Eliminuje bolesti břicha
  • Pročišťuje tělo
  • Eliminuje únavu a malátnost
  • Možná podpora jater a ledvin
  • Zklidňuje nervový systém
  • Eliminuje stres, nespavost

Vlivy kombuchy na hubnutí

Kombucha čajová houba pomáhá urychlit a zlepšit trávení, stolici, metabolismus a tím může být nápomocná při hubnutí. Nezapomeňte si však pořídit kvalitní přípravek z houby kombuchy a užívejte ho přesně podle doporučení prodávajícího. Nezapomeňte také na kvalitní a vyváženou stravu, pitný režim a pravidelnou pohybovou aktivitu, protože jinak bude houba kombucha neúčinná.

Kliknete pro zvětšení

A další možností využití houby v oblasti zdraví a krásy je zubní pasta s reishi houbou. Klikněte sem a dozvíte se o této skvělé přírodní paste více…

Share Button