3 TOP potraviny začínající na písmeno B, které jsou to?

banan

Tyto tři potraviny určitě znáte, lze je jíte pravidelně a možná ne, ale určitě si to zaslouží… Tyto potraviny začínající na písmeno B jsou známé díky mnoha pozitivním účinkem na naše zdraví, které jsou ty “TOP”?…

Ovoce, zelenina a produkt z ovčího mléka, ať se líbí. Co tyto výborné potraviny obsahují, jaké jsou jejich nejsilnější účinky na zdraví a jak je jíst? Tyto tři potraviny se určitě vyplatí zapojit do jídelníčku a víte si je koupit za pár “korun”. Banán, brokolice a brynza jsou ty tři “TOP”produkty.

Banán

Snad nejznámější ovoce. Dá se koupit i vzít všude. Banán obsahuje vitamíny A, B, C, vlákninu, železo, vápník, tryptofan a jiné látky. Banán má nejpozitivnější účinky na: imunitní systém, trávení a nervový systém. Banán je chutné a zdravé ovoce, které je sladké, protože obsahuje 20 g sacharidů na 100 gramů ovoce. Banán Vám doplní cukr do krve, zlepší pozornost, urychlí trávení a dá se vzít všude. Takže raději, než sáhnout po čokoládové tyčince, dejte si banán. Banán můžete jíst jako syrové ovoce, přidat ho do ovocného salátu, mléčných produktů, šťáv, smoothies nápojů, koktejlů, pečení nebo do pudinku či různých krémů.

Brynza

bryndza

Pokud Vám nepasují klasické kravské produkty, tak zkuste různé živočišné alternativy – kozí nebo ovčí produkty. Bývají snadněji stravitelné pro trávení. Brynza je snad “nejslavnější” ovčí produkt. Brynza obsahuje nejúčinnější látky tyto – bílkoviny, vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6 a B12), vápník, fosfor, kyseliny a tuk. Nejlepší pozitivní účinky brynzy na naše zdraví jsou – podpora imunity, ochrana buněk, podpora trávení a stolice, zlepšený stav pokožky a nervového systému.

Brokolice

brokolica

Známá svými pozitivními účinky na naše zdraví… Byla by škoda tuto užitečnou zeleninu nejíst. Brokolice obsahuje vitamíny A, B, C, E, K, vlákninu, bílkoviny, vápník, železo, kyseliny a betakaroten. Nejsilnější účinky brokolice na naše zdraví jsou hlavně v podpoře imunity, ochrany buněk, podpory pevnosti pokožky, krvetvorby, kostní tkáně, podpoře trávení a prevence vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Pravidelným zapojením těchto tří potravin do Vašeho jídelníčku snižujete riziko mnoha onemocnění, to stojí za to, ne?

I tyto potraviny podporují naše zdraví a hlavně srdečně-cévní systém.

Share Button